Dragiša.Lemeš


Šahovske aktuelnosti i informacije








Prva šahovska liga Srbije za žene


Klikni na sliku ispod da vidiš video

Na upravo završenoj Prvoj ligi Srbije u šahu, za žene, održanoj u Subotica, 22.08 - 01.09.2019. konačna tabela izgleda ovako:

Rk.SNoTeamGames + = -TB1TB2TB3
17JELICA PEP - Goracici1191128330
211BAS - Beograd119112826.50
310RAD - Beograd117132228.50
43RADNICKI - Rudovci1161419250
51DSK OSNOVAC - Nis1143415230
612JUGOVIC - Kac113531423.50
76MLADOST - Lucani114161323.50
88ZLATAR - Nova Varos113351219.50
95SOMBORSKI SK - Sombor1125411210
102SAHMATNI KRUZOK - Novi Sad1132611170
114RADNICKI - Beograd11137612.50
129NOVOSADSKI SK - Novi Sad111285110

Članice ženskog tima Somborskog šahovskog kluba osvojile su 9. mesto i obezbedile učešće i za narednu godinu. To je veliki uspeh, s obzirom na konkurenciju klubova koji imaju mnogo veću novčanu podršku.
Somborke su bile u sastavu: WIM Gajčin Marina, sa sjajnim učinkom na prvoj tabli, sa samo 18 godina, Bek Marija, Matković Simana i Grujić Danijela.



Sportske igre mladih - šahovsko takmičenje

U okviru Sportskih igara mladih, održanih u Somboru 22.5.2019. godine, održana su i takmičenja u šahu. Najbolje plasirani dečaci i devojčice učestvovaće na državnom takmičenju u Beogradu.
Rezultate po grupama i nekoliko fotografija pobednika možete pogledati u nastavku.


Stariji dečaci
Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1TB2TB3
12Sijacic Dusan SRB1624Sombor5.525.524.519.5
21Popovic Vojin SRB1663Sombor5262519.5
35Pastrovic Nenad SRB1314Sombor5252418.5
44Gajcin Aleksa SRB1502Apatin5252418.5
53Dombrovski Mihajlo SRB1555Odzaci4.528.527.522
68Kalinic Uros SRB950Apatin4212014.5
710Marijanovic Sava SRB950Sombor321.520.515.5
89Krstic Milan SRB950Sombor124.523.518
97Drvar Nikola SRB950Sombor124.523.518
106Bogdanovic Dimitrije SRB950Sombor123.522.517.5

Mlađi dečaci
Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1TB2TB3
13Pavkovic Ognjen SRB1041Apatin6302822
21Matin Dalibor SRB1310Apatin6292721
311Miletic Nikola SRB950Sombor53229.523.5
42Mihalek Luka SRB1285Apatin5312822
515Pastrovic Nemanja SRB950Sombor5302721
618Rakic Luka SRB950Apatin43027.521.5
717Radanovic Uros SRB950Sombor429.52721
820Stricevic Maksim SRB950Sombor4292620
922Vasilakis Mihail SRB950Sombor4262419
106Galovic Veljko SRB950Sombor4252318
119Kosec Rajko SRB950Backi Breg422.520.516.5
127Gligorevic Mihailo SRB950Sombor3.522.520.515.5
1321Utvic Nikola SRB950Telecka3232116
144Babic Marko SRB950Sombor3222217
1510Krizmanic Filip SRB950Sombor321.519.515.5
1613Milojev Jovan SRB950Sombor320.520.515.5
1719Romer Marko SRB950Sombor2.521.521.516.5
1816Pavic Emil SRB950Backi Breg221.521.515.5
1914Panjkovic Filip SRB950Sombor220.520.514.5
2012Miljkovic Mihajlo SRB950Sombor219.519.513.5
215Dekic Marcian SRB950Backi Breg2161612
228Kosec Primoz SRB950Backi Breg016.514.511.5


Starije devojčice
Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1TB2TB3
13Kristo Tea SRB950Backi Breg5312.50
21Stanisavljevic Tijana SRB1033Sombor53110
34Magdalenic Zeljana SRB950Backi Breg3.51.57.750
45Markovic Snezana SRB950Backi Breg3.51.55.750
56Obradovic Mia SRB950Backi Breg314.50
67Simin Milana SRB950Sombor0.500.250.5
72Bukva Aleksandra SRB950Sombor0.500.250.5

Mlađe devojčice
Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1TB2TB3
11Pezelj Sofija SRB1294Sombor6.53.518.50
22Srbljanin Dunja SRB1222Apatin63.517.50
36Marjanovic Jelena SRB950Sombor5210.50
47Munjas Alisa SRB950Sombor3.50.55.250.5
58Rica Lea SRB950Backi Breg3.50.55.250.5
64Delic Nina SRB950Backi Breg2.50.540
73Bukva Natasa SRB950Sombor1000
85Manc Laura SRB950Sombor0000



Evropsko seniorsko prvenstvo za žene

Na Evropskom seniorskom (pojedinačnom) prvenstvu za žene, koje je igrano od 11.4. do 22. 4. 2019. godine, u Antaliji, uz učešće 130 šahistkinja, članica Somborskog šahovskog kluba WIM Marina Gajčin je osvojila 28. mesto, sa 6,5 poena, gde je ujedno bila najbolje plasirana naša takmičarka. Takođe, Marina je osvojila bal za ženskog Velemajstora i odigrala i remizirala sa najperspektivnijom Ruskom šahistkinjom Aleksandrom Goryachkinom (dva puta prvakinja sveta do dvadeset godina i dva puta seniorska prvakinja Rusije).
Gajcin je prvenstvo zavrsila sa samo jednim porazom i rejtingom 52+.



Somborske dame i šah

Duga tradicija ženskog šaha u Somboru.

Somborci imaju stogodišnju šahovsku tradiciju. Problem savremenog društva - slabija zastupljenost žena u sportu kao što je šah, nije slučaj u Somboru. Koliko su Somborke zainteresovane za šah i kako se organizuju njihova šahovska druženja?


Marina Gajčin, izvrsna, ne samo u šahu



REJTING TURNIR
“14. Open Sombor”



Od 2014. godine u Somborskom šahovskom klubu (SŠK), svakog utorka u večernjim časovima, sprovodi se program besplatne rekreacije u šahu za gluve, nagluve, slepe, slabovide, paraplegičare i kvadriplegičare, građane bez obzira na uzrast, pol.

Fizički problemi nisu prepreka za rezultate u šahu



Cuger-"SOMBOR 2019."
Januarski turnir, igran 1.2.2019. godine, rezultati

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1TB2TB3
11Sumper Miroslav SRB21397.543.540.534
25Milivojevic Jelena SRB19366.542.54029.5
312Kolundzija Dusan SRB06444230
43Novakovic Aleksandar SRB2005642.540.536.5
54Matkovic Simana SRB19735.544.54231
62Kurcubic Drago SRB21215444127
77Sijacic Dusan SRB16054.5403820
813Mikrut Milan SRB0445.543.528
99Babac Zoran SRB15724333113
1014Svilokos Aleksandar SRB03.536.534.516
1111Ivancev Ivan SRB0339.537.517
128Kelic Dusan SRB15863373512
1310Pastrovic Nenad SRB15692.5383615
146Popovic Vojin SRB1643236.5346

Klikni na sliku ispod, da bi video još slika sa turnira




Finale Somborskog cugera 2018. (odigrano 21.12.2018. od 20 h)

Sudije i pobednici


Konačan plasman nakon odigranih 9 kola
Rk.SNo NameFEDRtgPts. TB1TB2TB3
11GMRoganovic Milos SRB25188.545.542.541
26 Sumper Miroslav SRB21398454238
38 Gutovic Branislav SRB20906494529
45 Rutesic Vuk SRB2162645.54531
52FMJotic Vladimir SRB23395494629.5
63WIMGajcin Marina SRB224453837.524.5
74 Sljukic Miodrag SRB222353332.520
810 Novakovic Aleksandar SRB20334.549.546.526.5
912 Beslin Igor SRB1913442.54021.5
1016 Ivancev Ivan SRB043938.522
1111 Skrobonja Sinisa SRB194443938.519
127 Kurcubic Drago SRB2121335.53517
139 Travica Robert SRB2036335.53515
1414 Gajcin Sinisa SRB174533534.510
1515 Svilokos Aleksandar SRB17192.531.53114
1613 Delija Dragan SRB18060.535.5332

Završen je Sombor open - Memorijal Dragana Milićevića 2018.

(kliknite na sliku ispod za detalje)

Pobednici i sudije





(Klikni na sliku ispod da bi video PDF dokument)


Deveto Otvoreno međunarodno pvenstvo Vojvodine u šahu

Od 22. do 27. jula odigrano je deveto Otvoreno međunarodno prvenstvo Vojvodine u Šahu.


R. Travica i D. Šijačić sa osvojenim trofejima

Prvo mesto na "B" turniru, za igrače sa rejtingom od 1600 do 2100 elo poena, osvojio je Robert Travica član šahovskog kluba "Polet 2" iz Rastine.

Član Somborskog šahovskog kluba (SŠK), pionir Dušan Šijačić, osvojio je drugo mesto na "C" turniru, za igrače sa rejtingom do 1700 elo poena, a šesto mesto je osvojila pionirka Tijana Stanisavljević (SŠK).

Simana Matković (SŠK) osvojila je treće mesto, u ženskoj konkurenciji, na "A" turniru, za igrače preko 2000 elo poena.






Somborci prvaci juniorske lige Vojvodine

Somborski šahovski klub, u konkurenciji juniora, pobednik je juniorske lige Vojvodine za 2017/2018. godinu

Ekipu su, po tablama, činili:

  1. Rutešić Vuk 2002 godiste.
  2. Šijačić Dusan 2006 godiste.
  3. Popović Vojin 2005 godište.
  4. Stanisavljević Tijana 2004 godište.

Trener: Josip Dekić



Konačan plasman nakon sedam odigranih kola
Rk.SNoTeamGames + = -TB1TB2TB3
13SK Somborski Sah Klub76011818.50
22SK Spartak Subotica75201721.50
35SK Backa Palanka750215140
44SK Aljehin Pancevo741213170
51SK NSK-Promocija Novi Sad732211170
69SK Hajduk Curug732211150
711SK Jedinstvo Novi Becej73131012.50
88SK Petrovgrad Zrenjanin72238120
910SK Backi Breg72056100
107SK Aleksa Santic720569.50
1114SK Vulkan Protektor Apatin4202650
126SK Bubamara Novi Sad411246.50
1312SK Svetozar Gligoric Pancevo711546.50
1413SK Vrbas Vrbas3102350

REJTING TURNIR
13. Open Sombor

Ekipno prvenstvo Somborskih osnovnih škola u šahu

Ekipno prvenstvo Somborskih osnovnih škola u šahu odigrano je 18. 03. 2018. godine, uz učešće ekipa iz OŠ Branko Radičević, Odžaci i OŠ Moša Pijade, B. Breg. Meč je završen sledećim rezultatom:
OŠ Branko Radičević Odžaci - OŠ Moša Pijade B. Breg 4.5:1.5
Poredak nakon meča je:
  1. OŠ Branko Radičević, Odžaci
  2. OŠ Moša Pijade, B. Breg

Okružno takmičenje osnovnih škola u šahu

OŠ Nikola Vukićević, Sombor, 17.03.2018.

Pobednici u svojim kategorijama su se plasirali na republičko takmičenje, a prva tri mesta u svakoj kategoriji nagrađena su diplomama.

I razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2
11Rica Lea SRB990Mosa Pijade Backi Breg2020
22Milanko Sara SRB980Nikola Vukicevic Sombor1010
II razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
13Vulin Lana SRB990Aleksa Santic2012
21Kalic Iva SRB990Vuk Karadzic - Deronje1001
32Jokanovic Una SRB980Miroslav Antic - Odzaci0000
III razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
12Delic Nina SRB990OS Mosa Pijade Backi Breg50010
23Marijanovic Jelena SRB990Avram Mrazovic3004.5
36Djordjevic Dragana SRB970Bora Stankovic - Karavukovo2.50.513.25
41Cekic Marina SRB990Bora Stankovic - Karavukovo2.50.504.25
55Rica Mihaela SRB980OS Mosa Pijade Backi Breg2002.5
64Pesic Anja SRB980Kosta Stamenkovic - S. Miletic0000
IV razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
13Pezelj Sofija SRB990Avram Mrazovic3033
22Lugonja Andjela SRB990Apatin2012
31Hrncjar Petra SRB990Nestor Zucni - Lalic1001
44Kustor Aleksandra SRB980Apatin0000
V razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
12Djordjevic Sara SRB990Miroslav A. Odzaci3033
21Djakovic Sofija SRB990Miroslav Antic Odzaci2012
34Krak Tijana SRB980Kosta Stamenkovic - S. Miletic1001
43Gojic Milica SRB990Apatin0000
VI razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
11Cvetkovic Milica SRB990Sonta60156
24Sajin Vanja SRB990OS Petefi Brigada Kula50105
32Obradovic Mia SRB990Mosa Pijade Backi Breg4064
43Popovic Kristina SRB990Marko Oreskovic - Backi Gracac2.50.52.252
 5Barac Nadja SRB980Apatin2.50.52.252
66Kasap Tara SRB980Nikola Vukicevic Sombor1001
77Conka Valentina SRB970Sonta0000
VII razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2
12Djikic Aleksandra SRB990OS Isa Bajic Kula201
21Augustinovic Milica SRB990Sonta100
33Milos Daria SRB980Sonta000
VIII razred - devojčice
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
11Stanisavljevic Tijana SRB1033OS Dositej Obradovic Sombor3033
22Calakovic Marija SRB990Branko Radicevic - Odzaci2012
33Jovanovic Stasa SRB980Branko Radicevic - Odzaci1001
44Petrovic Jovana SRB970Ratko Pavlovic Cicko - Ratkovo0000
I razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
13Kosec Rajko SRB990Mosa Pijade Backi Breg2012
21Cerovic Luka SRB990Nestor Zucni - Lalic1001
32Pesic Mihajlo SRB980Kosta Stamenkovic - S. Miletic0000
II razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
14Rakic Luka SRB990Apatin4064
23Polic Luka SRB980Miroslav Antic - Odzaci3033
32Jovanovic Bosko SRB990Bora Stankovic - Karavukovo2012
41Curcic Vukasin SRB980Apatin1001
55Velemir Aleksandar SRB970Ratko Pavlovic Cicko - Ratkovo0000
III razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2
18Stanic Strahinja SRB0Odzaci6.5016.75
24Radic Petar SRB980Branko Radicevic Odzaci5.5012.25
36Miric Nikola SRB970Apatin5010.5
47Starcevic Vukasin SRB970Branko Radicevic Odzaci415
53Miletic Nikola SRB980Avram Mrazovic Sombor406
62Drobnjak Rade SRB980Prigrevica100
71Kovacevic Stefan SRB990Ivo Lola Ribar Sombor000
 5Jovicic Strahinja SRB970Ivo Lola Ribar Sombor000
IV razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2
11Dombrovski Mihajlo SRB1541Odzaci6015
23Marijanovic Stefan SRB990Nikola Vukicevic Sombor418
32Karaica Dragan SRB990Kupusina407
46Milosevic Aleksa SRB970Branko Radicevic Odzaci306
55Dimic Jovan SRB980Prigrevica212
67Sijan Strahinja SRB970Apatin203
74Vulic Antonije SRB990Kosta Stamenkovic - S. Miletic000
V razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2
11Sijacic Dusan SRB1552Nikola Vukicevic Sombor7021
22Bogdanovic Miroslav SRB990Ivo Lola Ribar Sombor5113
33Dragojevic Nikola SRB990OS "Petefi brigada" Kula5011
44Erdudac Marko SRB990Ratko Pavlovic Cicko - Ratkovo407
55Bogdanovic Jovan SRB980Ivo Lola Ribar Sombor314
67Ristic Lazar SRB970OS "Isa Bajic"Kula306
76Milenkovic Ognjen SRB980Kosta Stamenkovic - S. Miletic100
88Vukasinovic Milan SRB970Aleksa Santic000
VI razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
11Popovic Vojin SRB1476Nikola Vukicevic Sombor72407
22Mirosavljevic Vojin SRB990Mosa Pijade Backi Breg5.522.505
310Tomic Aleksa SRB970OS "Isa Bajic" Kula4.526.504
43Mosic Kosta SRB990Kosta Stamenkovic - S. Miletic424.504
57Ristic Stefan SRB980OS Isa Bajic Kula42404
64Sarac Petar SRB990Sonta42304
78Danilovic Nemanja SRB970Sonta222.502
86Janus Branislav SRB980Nikola Vukicevic Sombor1.52401
95Hadnadj Stefan SRB980Sonta1.521.501
109Mudri Andrej SRB970Nestor Zucni - Lalic12101
VII razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2ТБ3
17Malic Radovan SRB980OS Petefi Brigada Kula62606
23Knezevic Lazar SRB990Ratko Pavlovic Cicko - Ratkovo62516
31Gajcin Aleksa SRB1142Apatin62506
45Sijacki Aleksandar SRB990OS Petefi Brigada Kula425.513
52Kalinic Uros SRB990Prigrevica425.503
611Licina Dusan SRB970Prigrevica328.502
79Bandic Nikola SRB970Branko Radicevic - Odzaci326.502
810Golovic Ognjen SRB970OS Isa Bajic Kula32603
96Krpjan David SRB980Apatin324.502
104Rutesic Vanja SRB990Nikola Vukicevic Sombor322.502
118Marik Aleksa SRB980Mosa Pijade Backi Breg121.500
VIII razred - dečaci
МјСНоИмеФЕДРтгКлуб / ГрадБод. ТБ1ТБ2
13Soskocanin Vukasin SRB990Miroslav Antic - Odzaci406
21Barac Nikola SRB990Apatin213
34Mrdjanov Maksim SRB980Avram Mrazovic Sombor202
45Kitanovic Stefan SRB970Branko Radicevic - Odzaci111
52Markovic Uros SRB990Avram Mrazovic Sombor102

Cuger - „Sombor 2018."

KVALIFIKACIJE

Organizator: Somborski opštinski savez šahovskih klubova
Mesto odigravanja: prostorije SŠK, Čitaonička 9, Sombor
Početak igranja: petak 26.01.2018. od 19.30h.
Glavni sudija: NA Radomir Kovačić, sudija: Robert Travica
Somborski cuger igra se svakog poslednjeg petka u mesecu od 19.30h.
Igra se 9 kola, 5 minuta po igraču, kompjutersko parovanje.
Igra se po važećim pravilima FIDE i Šahovskog Saveza Vojvodine.
Kotizacija je 100 dinara. Celokupan iznos od uplata ide u fond nagrada
za finalni Masters turnir koji se igra u decembru,
gde će Organizator dodeljivati najmanje 4 vredne nagrade.
Svaki igrač dobija po 2 poena za učešće.
1 mesto = 10 poena, + 2
2 mesto = 9 poena, + 2
3 mesto = 8 poena, + 2
4 mesto = 7 poena, + 2
5 mesto = 6 poena + 2,
......... itd......
Prvih 14 takmičara u kvalifikacijama, stiču pravo učešća u
finalu cugera koji se igra na kraju godine.
Pobednik završnog turnira stiče pravo direktnog učešća u finalu (bez kvalifkacija).
Takođe gosti iz inostranstva, velemajstori i igrači po pozivu organizatora imaju
pravo direktnog učešća u finalu.
Organizator će pozvati jednog gosta da bi se igralo sa parnim brojem igrača u finalu.
Kontakt telefon: Robert Travica – 060/3081984
Informacije: www.dragisa.in.rs i www.chess-results.com



Novogodišnji turnir SŠK 2018.

Konačan poredak nakon 9 kola
МјСНоИмеФЕДРтгБод. ТБ1ТБ2ТБ3
13Travica Robert SRB19808444139.5
214Ivancev Ivan SRB14006474427
35Vlaisavljevic Ilija SRB190664743.532.5
416Jeftic Budimir SRB135064441.527
51Sljukic Miodrag SRB21995.549.545.533.5
62Repac Milan SRB20245.5454228.5
76Malbasa Branko SRB1839538.53721
818Pavlik Jan SVK13504.54038.524.5
917Mikrut Milan SRB13504.534.53321
1010Djurosev Djordje SRB16254.53331.515
114Ilic Marin SRB1933445.54424
1213Cuk Bogdan SRB14004434025
1315Dobler Luka SRB1350432.53120
148Cetkovic Andrija SRB17253.54239.521.5
1511Sijacic Dusan SRB1552337.53614
1612Popovic Vojin SRB154033634.516
177Sasic Miodrag SRB17732.53533.56.5
189Basta Milan SRB16611.53532.58.5

Finale Somborskog cugera 2017. (odigrano 22.12.2017.)

Konačan plasman nakon odigranih 9 kola
МјСНо ИмеФЕДРтгБод. ТБ1ТБ2ТБ3
11GMRoganovic Milos SRB25128.547.543.542
22IMPezelj Novak SRB24758474341
311WIMGajcin Marina SRB20006.548.544.533.5
47FMJotic Vladimir SRB204054644.525
516 Skrobonja Sinisa SRB194054543.527
610 Kolundzija Dusan SRB201054139.524
76 Sljukic Miodrag SRB2050537.53622
84 Travica Robert SRB20804.54341.522.5
93 Rutesic Vuk SRB21004.53634.518.5
 9 Ivancev Ivan SRB20204.53634.518.5
115 Repac Milan SRB206044846.525
128 Beslin Igor SRB203043937.519
1315 Idjuski Aleksandar SRB1950332.53114
1414 Babocajic Ljubomir SRB19601.53432.56.5
1512 Svilokos Aleksandar SRB19801.533.53211.5
1613 Gajcin Sinisa SRB19701.533.53210

Juniorska liga Vojvodine 2017/2018.

Poredak nakon 2. kola

Rk.SNoTeamGames + = -TB1TB2TB3TB4
12SK Somborski Sahovski klub220067021
24SK NSK-Promocija Novi Sad220067020
33SK Aljehin Pancevo211046010
41SK Spartak Subotica21104608
56SK Bubamara Novi Sad211045021
610SK Aleksa Santic210134013
75SK Backa Palanka21013306
812SK Jedinstvo Novi Becej21013305
913SK Vulkan Protektor Apatin21013200
107SK Petrovgrad Zrenjanin202024018
118SK Hajduk Curug201113015
1211SK Backi Breg20020207
139SK Svetozar Gligoric Pancevo20020000

O velikom uspehu Marine Gajčin na Kritu pročitajte u Dnevniku
(kliknite na sliku ispod)

Turnir rekreativaca - 7. 11. 2017.

Klikni na sliku da vidiš još slika

Konačan poredak nakon odigranih 5 kola

МјСНоИмеФЕДРтгБод. ТБ1ТБ2ТБ3
11Delija Dragan SRB18064161312
27Kolundzija Dusan SRB13804151312.5
33Popovic Vojin SRB15403.5161412.5
48Dobler Luka SRB13603.514139.5
54Sijacic Dusan SRB1504315.514.510.5
66Stanisavljevic Tijana SRB1417312.511.510
75Gajcin Aleksa SRB1498311118
811Djurkovic Franja SRB1350310.59.57
910Babac Zoran SRB1350211.511.57
1013Miletic Nikola SRB1350210.510.54
1114Rakic Luka SRB1350210103
129Vulin Lana SRB1360113.512.55
132Basta Milan SRB16611994
1412Hrnjak Zvezdan SRB135001090






Marina Gajčin, naš najmlađi ženski internacionalni majstor

Na 11. pojedinačnom prvenstvu Srbije za šahistkinje, održanom u Zemunu, od 29. marta do 6. aprila 2017. godine, Marina Gajčin je osvojila 3. mesto i ostvarila treću normu za titulu internacionalnog majstora, 2 dana pre svog 16. rođendana i tako postala naš najmlađi ženski internacionalni majstor.



Novogodišnji turnir SŠK (2.1.2017.)

Konačan poredak nakon odigranih 7 kola

Rd.br.Ime i PrezimePoena
1Repac Milan6
2Ivančević Božidar6
3Travica Robert5.5
4Svilokos Aleksandar4
5Ćetković Andrija4
6Vlaisavljević Ilija4
7Ćuk Bogdan3
8Kovačić Radomir3
9Čubrilo Dojčilo3
10Milivojević Milica2.5
11Đurošev Đorđe1
12Šobota Siniša0


Cuger - „Sombor 2019."

Kvalifikacije

septembar

avgust

jul

jun

maj

april

mart

februar

januar


Cuger - „Sombor 2018."

Kvalifikacije

novembar

oktobar

septembar

avgust

jun

maj

april

mart

februar

januar


Cuger - „Sombor 2017."

Kvalifikacije

novembar

oktobar

septembar

avgust

jul

jun

maj

april

mart

februar

januar


Cuger - „Sombor 2016."

Finalni turnir (23.12.2016.)

Konačan poredak nakon odigranih 9 kola

Rk.SNo NameFEDPts. TB1TB2TB3
11IMPezelj Novak SRB946.542.545
28 Sljukic Miodrag SRB6.546.54431
39WFMGajcin Marina SRB64643.528.5
415 Babic Damir M SRB5.5454325.5
56 Milivojevic Jasmina SRB54744.527
65 Kolundzija Dusan SRB5474326
72 Travica Robert SRB545.543.524
810 Beslin Igor SRB5434126
93 Rutesic Vuk SRB4.549.546.529.5
1012 Skrobonja Sinisa SRB4.538.536.518.5
1111 Babocajic Ljubomir SRB4.537.535.518
124 Repac Milan SRB444.542.524
1314 Mikrut Milan SRB336.534.516
1413 Gajcin Sinisa SRB2.5413914
157 Vlaisavljevic Ilija SRB238.5367

Cuger 2016. kvalifikacije

novembar
oktobar
septembar
avgust
jul
jun
maj
april
mart
februar
januar

Turnir veterana 2014.







9. Sombor OPEN - 2014

Pobednici, sudija i direktor turnra




8. Sombor OPEN - 2014

Pobednici

Vladisavljević, Sumper i Šljukić (sleva na desno)

IX kolo (konačan plasman)




Cuger „ Sombor 2014."


CUGER-"Sombor 2014"

FINALE

Pobednik, sudije i učesnici

Konačan poredak, nakon odigranih 9 kola
Rk SNo Ime FED Rtg TB1 TB2 TB3
1 1 IM Roganović Miloš SRB 2514 9 41 39
2 2 FM Pezelj Novak SRB 2437 8 39 39
3 3   Sumper Miroslav SRB 2165 7 45 42
4 6   Sadovski Nemanja UKR 1928 5 42 42
5 10   Ivanić Aleksandar SRB 1380 5 38 37
6 5   Iđuški Aleksandar SRB 1960 4,5 41 39
7 7   Travica Robert SRB 1906 4,5 38 38
8 11   Repac Milan SRB 1380 4,5 37 37
9 4   Gajčin Marina SRB 2036 4 47 44
10 12   Ćetković Andrija SRB 1360 4 40 40
11 9   Ivančev Ivan SRB 1380 4 39 39
12 8   Stričević Todor SRB 1810 2,5 42 42
13 13   Svilokos Aleksandar SRB 1350 1 39 37
Organizator: Somborski opštinski savez šahovskih klubova
Direktor turnira: Josip Dekić
Glavni sudija: NA Radomir Kovačić
Pomoćni sudija: Robert Travica
Mesto održavanja: Prostorije SŠK, Čitaonička 9, Sombor
Datum i vreme: Petak 26.12.2014. godine od 1930h

FINALISTI

  1. Roganović Miloš (branilac titule)
  2. Repac Milan
  3. Travica Robert
  4. Ivanić Aleksandar
  5. Stričević Todor
  6. Ivančev Ivan
  7. Milanko Tores
  8. Sumper Miroslav
  9. Gajčin Marina
  10. Šćekić Vladimir
  11. Ćetković Andrija
  12. Malbaša Branko
  13. Pezelj Novak
  14. Iđuški Aleksandar
  15. Sadovski Nemanja



Cuger - „Sombor 2016."

Finalni turnir (23.12.2016.)

Konačan poredak nakon odigranih 9 kola

Rk.SNo NameFEDPts. TB1TB2TB3
11IMPezelj Novak SRB946.542.545
28 Sljukic Miodrag SRB6.546.54431
39WFMGajcin Marina SRB64643.528.5
415 Babic Damir M SRB5.5454325.5
56 Milivojevic Jasmina SRB54744.527
65 Kolundzija Dusan SRB5474326
72 Travica Robert SRB545.543.524
810 Beslin Igor SRB5434126
93 Rutesic Vuk SRB4.549.546.529.5
1012 Skrobonja Sinisa SRB4.538.536.518.5
1111 Babocajic Ljubomir SRB4.537.535.518
124 Repac Milan SRB444.542.524
1314 Mikrut Milan SRB336.534.516
1413 Gajcin Sinisa SRB2.5413914
157 Vlaisavljevic Ilija SRB238.5367

Cuger - „Sombor 2016."- finale

Mesto održavanja: Prostorije SŠK-a, Čitaonička 9, Sombor
Datum odigravanja: Petak, 23.12.2016. godine od 1930h

Učesnici

Red.br.Prezime i Ime
1Pezelj Novak IM
2Travica Robert
3Rutešić Vuk
4Repac Milan
5Kolundžija Dušan
6Milivojević Jasmina
7Ivančev Ivan
8Vlaisavljević Ilija
9Šljukić Miodrag
10Gajčin Marina WFM
11Bešlin Igor
12Babočajic Ljubomir
13Skrobonja Siniša
14Gajčin Siniša
15Mikrut Milan


Memorijalni turnir Aladžić-Milićević 2016.
(konačan plasman)

Turnir je igran u Svetozaru Miletiću, 16.10.2016.,
po ubrzanom tempu (15 minuta po igraču)

Rk.SNo NameFEDRtgPts. TB1TB2TB3
11 Idjuski Aleksandar SRB19306.52618.523.5
210 Stojanovski Bozidar SRB17505281918.5
35 Delija Dragan SRB18245271916
412 Sasic Miodrag SRB16004.523.51715.75
513 Simic Dragoslav SRB1600428.52112.5
63 Galic Ivan SRB1850424.517.513.5
79 Cetkovic Andrija SRB1750423.51610
811 Djereg Ivica SRB1650420148
98 Stojanovski Ilija SRB17533.5261812.25
102 Bakula Milan SRB18603.523.51712
1115 Belanji Vajk SRB03.517.5138
1216 Gavric Zeljko SRB0328.519.59.5
137 Malbasa Branko SRB1800328199
1414 Dragić Gojko SRB1400325.517.57.5
154 Djuric Dragoljub SRB1830322168
166 Babic Ivan SRB1800221152.5
1717 Kanjo Fabijan SRB01.521.5162.5

MOL Sombor 2016.- rezultati

Rk.Team12345678TB1TB2TB3
1SK Polet 2 Rastina*35551930.50
2SK Stanisic Stanisic3*21325.50
3SK Aleksa Santic A. Santic4*244612240
4SK Lemes Svetozar Miletic4*2441221.50
5SK Sivac Sivac1*31021.50
6SK Backi Breg B. Breg1243*510210
7SK Rusin Ruski Krstur½221*6140
8SK Lipar Lipar102½*0100

MOL Sombor 2016. - konačan plasman

Rk.SNoTeamGames + = -TB1TB2TB3
13SK Polet 2 Rastina76101930.50
25SK Stanisic Stanisic74121325.50
31SK Aleksa Santic A. Santic740312240
47SK Lemes Svetozar Miletic74031221.50
52SK Sivac Sivac73131021.50
68SK Backi Breg B. Breg731310210
74SK Rusin Ruski Krstur72056140
86SK Lipar Lipar70070100

Cuger - „Sombor 2016"

                              
KVALIFIKACIJE
Organizator:  Somborski opštinski savez šahovskih klubova
Mesto odigravanja: prostorije SŠK, Čitaonička 9, Sombor  
Početak igranja:  petak 29.01.2016.  od 19.30h.
Glavni sudija:  NA Radomir Kovačić, sudija: Robert Travica
Somborski cuger igra se svakog poslednjeg  petka u mesecu od 19.30h.
Igra se 9 kola, 5 minuta po igraču, kompjutersko parovanje.
Igra se po važećim pravilima FIDE i Šahovskog Saveza Vojvodine.
Kotizacija je 100 dinara. Celokupan iznos od uplata ide u fond nagrada
za finalni Masters turnir koji se igra u decembru,
gde će Organizator dodeljivati najmanje 4 vredne nagrade.
Svaki igrač dobija po 2 poena za učešće.
1 mesto = 10 poena, + 2
2 mesto = 9 poena, +  2
3 mesto = 8 poena, +  2
4 mesto = 7 poena, +  2
5 mesto = 6 poena  +  2,
 ......... itd......
 Prvih 14 takmičara u kvalifikacijama, stiču pravo učešća u 
 finalu cugera koji se igra na kraju godine. 
 Pobednik završnog turnira stiče pravo direktnog učešća u finalu (bez kvalifkacija).
 Takođe gosti iz inostranstva, velemajstori i igrači po pozivu organizatora
 imaju pravo direktnog učešća u finalu.
Kontakt telefon: Robert Travica  – 060/3081984
Informacije:  www.dragisa.in.rs i www.chess-results.com
   

Cuger - „Sombor 2015"-Finale

Organizator: Somborski opstinski savez sahovskih klubova

Federacija: Srbija ( SRB )

Direktor turnira: Josip Dekic

Glavni sudija: Radomir Kovacic

Sudija: Robert Travica

Vremenska kontrola: 5 min po igracu

Lokacija: Sombor, Citaonicka 9

Datum: 26.12.2015. (subota) od 19.30h

Rating-Ø : 1811

Konačan plasman

Rk.SNo NameFEDRtgPts. TB1TB2TB3
12IMPezelj Novak SRB24268454941
21IMRoganovic Milos SRB25087.544.547.537
33 Pezelj Sinisa CRO2221744.548.533.5
44 Sljukic Miodrag SRB21607444633
55 Sadovski Nemana UKR1960545.547.527
615 Kolundzija Dusan SRB13505434524
79 Gajcin Sinisa SRB18415394121
86WFMGajcin Marina SRB19474.5444622.5
98 Travica Robert SRB1945443.545.521.5
1013 Ivancev Ivan SRB13604434523
1114 Ivanic Aleksandar SRB1350440.542.522.5
1210 Repac Milan SRB14004353718
1311 Babocajic Ljubomir SRB13803384017
1412 Vidovic Jovan SRB1370237398
157 Vlaisavljevic Ilija SRB1946233.535.511

Finalisti

No. NameFideIDFEDRtg
1IMRoganovic Milos 937614SRB2508
2IMPezelj Novak 927570SRB2426
3 Pezelj Sinisa 942472CRO2221
4 Sljukic Miodrag 912212SRB2160
5 Sadovski Nemana 14122510UKR1960
6WFMGajcin Marina 949086SRB1947
7 Vlaisavljevic Ilija 947695SRB1946
8 Travica Robert 954861SRB1945
9 Gajcin Sinisa 957950SRB1841
10 Repac Milan  SRB1400
11 Babocajic Ljubomir  SRB1380
12 Vidovic Jovan  SRB1370
13 Ivancev Ivan  SRB1360
14 Ivanic Aleksandar  SRB1350
15 Kolundzija Dusan  SRB1350

Memorijalni turnir Aladžić-Milićević, Lemeš 2015.

PlasmanSBr.ImeRtgFEDPoenaBK.
11Idjuski Aleksandar1960SRB26
22Travica Robert1935SRB24½
39Stojanovski Bozidar1750SRB26
416Katrajn Djurika1350SRB24½
53Djuric Dragoljub1923SRB427
 15Karakas Milorad1380SRB427
712Repac Milan1400SRB424
88Stojanovski Ilija1753SRB23½
913Simic Dragoslav1400SRB22½
1011Kanjo Ferenc1400SRB322
114Galic Ivan I1885SRB320
125Stojanovski Branko1849SRB318½
137Milivojevic Milica1782SRB318
1414Gligorevic Predrag1380SRB22
156Bakula Milan1786SRB218
1610Djereg Ivica1661SRB½20½
10. Open Sombor

Fotografije sa 10. Opena


Cuger - „Sombor 2015"


Konačan plasman

Rk.SNo NameFEDRtgPts. TB1TB2TB3
12IMPezelj Novak SRB24268454941
21IMRoganovic Milos SRB25087.544.547.537
33 Pezelj Sinisa CRO2221744.548.533.5
44 Sljukic Miodrag SRB21607444633
55 Sadovski Nemana UKR1960545.547.527
615 Kolundzija Dusan SRB13505434524
79 Gajcin Sinisa SRB18415394121
86WFMGajcin Marina SRB19474.5444622.5
98 Travica Robert SRB1945443.545.521.5
1013 Ivancev Ivan SRB13604434523
1114 Ivanic Aleksandar SRB1350440.542.522.5
1210 Repac Milan SRB14004353718
1311 Babocajic Ljubomir SRB13803384017
1412 Vidovic Jovan SRB1370237398
157 Vlaisavljevic Ilija SRB1946233.535.511

Finalisti

No. NameFideIDFEDRtg
1IMRoganovic Milos 937614SRB2508
2IMPezelj Novak 927570SRB2426
3 Pezelj Sinisa 942472CRO2221
4 Sljukic Miodrag 912212SRB2160
5 Sadovski Nemana 14122510UKR1960
6WFMGajcin Marina 949086SRB1947
7 Vlaisavljevic Ilija 947695SRB1946
8 Travica Robert 954861SRB1945
9 Gajcin Sinisa 957950SRB1841
10 Repac Milan  SRB1400
11 Babocajic Ljubomir  SRB1380
12 Vidovic Jovan  SRB1370
13 Ivancev Ivan  SRB1360
14 Ivanic Aleksandar  SRB1350
15 Kolundzija Dusan  SRB1350

Kvalifikacije

novembar
oktobar
septembar
avgust
jul
jun
maj
april
mart
februar
januar

Sombor open - Memorijal Dragana Milićevića 2014.




ARHIVA SOMBORSKIH TURNIRA (PARTIJE)
Turnir Pregledi Preuzimanja
1. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
2. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
3. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
4. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
5. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
6. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
7. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
8. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
9. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
10. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
11. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
12. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
13. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
14. Open Sombor Pregledaj Preuzmi
90 godina Somborskog šahovskog kluba Pregledaj Preuzmi
Memorijal D. Milićevića 2013. Pregledaj Preuzmi
Memorijal D. Milićevića 2014. Pregledaj Preuzmi
Memorijal D. Milićevića 2015. Pregledaj Preuzmi
Memorijal D. Milićevića 2016. Pregledaj Preuzmi
Memorijal D. Milićevića 2017. Pregledaj Preuzmi
Memorijal D. Milićevića 2018. Pregledaj Preuzmi


Liste nekih Somborskih turnira
Turnir Lista
Turnir veterana 2011. Pogledaj
Turnir veterana 2012. Pogledaj
Turnir veterana 2014. Pogledaj
Turnir parova 2012. Pogledaj
Turnir parova 2013. Pogledaj
>